6בירה גלנץ טקסטורה.jpg
בירה חיטה3.png
3כוס בירה גלנץ חיטה.png

בירה חיטה

סגנון: אייל חיטה אמריקאי (סשן IPA), לא מסוננת


אלכוהול: 4.7%

מראה: מפל זהב, בהירה, צלולה, ראש קצף לבן ושפמי


ארומה: פירותיות מתפרצת - הדרים, מנגו, פסיפלורה, ליצ'י

טעם: מתיקות דגנים, פירות טרופיים, גרידת לימון, גוף קליל, סיומת ארוכה ומרירה, גיזוז בינוני.

הסוד של גלֶנץ חיטה הוא בכמות הכשות בבירה. נוסף לכשות שמתווספת בזמן בישול הבירה, אנחנו עושים גם Dry Hopping - תהליך שבו מוסיפים כשות ארומטית בשלב היישון כשהבירה כבר קרה, מה שנותן לבירה פצצה של פירותיות, אבל בלי המרירות הקשוחה של סגנון ה- IPA. 
כשטעמנו אותה בפעם הראשונה הייתה תחושת ריחוף מעל שדות חיטה וכשות במרחבים העצומים של טקסס, ארה"ב. אז החלטנו לייבא אותה אלינו עם טוויסט מקומי - ריחוף במרחבים האינסופיים של המדבר. דומה, לא? אגב, סתם שתדעו, ארה"ב היא היצרנית השלישית בגודלה בעולם של חיטה, אבל היא היצואנית מספר 1. 
וסתם שתדעו 2: ככלל, הכשות בבירה מגיע מהצמח הנקבי בלבד. מגדלי הכשות מקפידים לנכש כל צמח זכרי בסביבת השדה, מכיוון שאם התפרחות הנקביות מופרות, פוחתת רמת הארומטיות בהן באופן משמעותי. תכלס, אנחנו לא יודעים איך לנתח את הנתון הזה.

 

פרסים: מדלית כסף תחרות "ישראברו 2018"


מה עוד כתוב על הבקבוק? החיטה שלנו קרויה גם על שמו של "אירוס ירוחם" - פרח האירוס הדרומי ביותר בארץ הגדל בסמוך לירוחם. הפרח זכה שתיקרא על שמו שמורת טבע מיוחדת – שמורת אירוס ירוחם. 

טיפ: מומלץ לבקר בשמורה במשך כשלושה שבועות בשנה במהלך חודש מרץ, שיא פריחתו של האירוס. בין האירוסים הסגלגלים תוכלו להבחין באירוסים צהובים לחלוטין, ניתן לומר אפילו ג'ינג'ים, שהינם מוטציות של האירוס, שחסר בהן פיגמנט המכונה אנטוציאן. רק שימו לב שחשוב ללכת בשביל המסומן. חבל להרוס את הפקעות של הפרח הנדיר הזה.

 

שמורת אירוס ירוחם

מדליה ישרא ברו כסף.png
waze-logo.png