9בירה גלנץ טקסטורה.jpg

סדנאות בירה גלֶנץ

יצא לכם לשאול את עצמכם: איך מכינים בירה, מי היו הראשונים שהפיקו בירה באופן מסחרי; כיצד משפיע צמח הכשות על הטעם; ואיך יכולים לדעת כמה אלכוהול יהיה בבירה? מה ההבדל בין בירת לאגר לבירת אייל; איך מאפיינים בירות בלגיות ומה הם חוקי הבירה הגרמניים? טוב רגע רגע, אחד אחד. שנתחיל?

אנחנו מזמינים אתכם להכיר את עולמה המרתק של הבירה כאן אצלנו בירוחם על כוס בירה גלֶנץ. תוכלו ליהנות מסדנאות בירה שונות: היכרות קלילה עם הסגנונות השונים של הבירה, דרך סדנה עם כל סודות הבירה - משלב בניית המתכון ועד לביקבוק. אה, ולכל זה אפשר להוסיף גם פלטה עם בשרים מעושנים ועסיסיים שישבו כמה שעות במעשנה שלנו.  

לכל הסדנאות לחודשי יולי ואוגוסט הקליקו כאן.

 

למי זה מתאים? לזוגות, קבוצות, גברים ונשים, דרומים וצפונים, ירושלמים וירוחמים, ימי הולדת, מפגש חברים, ימי פינוק בעבודה ומה לא, בתנאי אחד - מעל גיל 18. אה, ולא אמרנו, אנחנו גם יכולים להגיע עד אליכם ולקיים את הסדנאות איפה שתרצו – ושנת 2020 גם לימדה אותנו להעביר סדנה אפילו בזום.

סדנת טעימה:
טעימות בירה על הדרך: נשב סביב שולחן בסלון המרווח שלנו ונכיר שלושה סוגים של בירה גלֶנץ קרה וטעימה תוך כדי הסבר על הסוגים השונים, מאפייני הבירה, ומן הסתם נגלוש קצת לסיפורי ירוחם הקסומים. אורך הסדנה: כ-30 דקות.
 
מחיר: 40 שקלים לאדם בקבוצה. מינימום 10 משתתפים (או 400 שקלים). עד 50 משתתפים לסדנה (או בהתאם להנחיות קורונה). לסדנה פרטית בתיאום והזמנה מראש בלבד.
 
בימים של שגרה אנו פתוחים בכל יום שישי ומקיימים סדנאות טעימות בין 11:00-15:30. מומלץ לוודא בטלפון: 052-670-5523

לכל הסדנאות בחודשי יולי-אוגוסט (ימי שישי) הקליקו כאן


ליצירת קשר:

מתיישבים על בירה ומעושנים:
סדנה חווייתית, מהנה וטעימה שכוללת טעימות בירה מארבעה סוגים שונים (כ-240 מ"ל), ופלטת נתחי עוף ובשר עסיסיים שישבו כמה שעות במעשנה הנהדרת שלנו.

כאן תקבלו את כל הסיפור על התהליך המרתק של ייצור הבירה, אופן ההכנה, ההבדלים בין הסוגים והסגנונות של המשקה שנחשב בעולם העתיק למשקה האלים (ויש לכך סיבה טובה), ואיך בכלל בונים מתכון ייחודי שיהיה רק שלכם. אחרי הסדנה הזו אתם תתאהבו סופית בבירה -וגם בירוחם. אורך הסדנה: כשעה. 

מחיר: מ-65 שקלים ומעלה לאדם בקבוצה (בהתאם לסוגים וכמויות הבשרים). מינימום 20 משתתפים ועד 50 משתתפים. בתיאום והזמנה מראש בלבד.

ליצירת קשר: